web counter free

All times CET (GMT 2+)

15/11/2019


15:30 Winter Sports World Cup Speed Skating Channel 98

16:30 Figure Skating Rostelecom Cup Channel 99

17:00 Soccer Tanzania - Equatorial Guinea Channel 102
17:00 Soccer Zimbabwe - Botswana Channel 103
17:00 Soccer Bulgaria U21 - Poland U21 Channel 104
17:00 NCAAB Fairmont State vs Bowling Green Channel 105

17:30 Soccer Ukraine U21 - Denmark U21 Channel 106
17:30 Soccer Al Nasr - Al Jazira Channel 107

18:00 Soccer - Euro Qual. Armenia - Greece Channel 3
18:00 Soccer - Euro Qual. Finland - Liechtenstein Channel 4
18:00 Soccer - Euro Qual. Norway - Faroe Islands Channel 5
18:00 Soccer Austria U21 - Kosovo U21 Channel 108
18:00 Soccer Brazil - Argentina Channel 109
18:00 Basketball - EuroLeague CSKA Moscow - Fenerbahce Channel 110

18:30 Soccer Hvidovre - Fredericia Channel 111
18:30 Hockey - KHL Dinamo Riga - HC Vityaz Channel 112
18:30 Hockey Sparta Prague - Mountfield HK Channel 113
18:30 Figure Skating Rostelecom Cup Channel 99
18:45 Tennis ATP London Finals: Rojer/Tecau vs. Herbert/ Mahut Channel 6
18:55 F1 Formula 1 Brazilian Grand Prix Practice 2 Channel 1

19:00 Soccer Albania U21 - England U21 Channel 7
19:00 Soccer Hungary - Uruguay Channel 8
19:00 Soccer Ivory Coast U23 - Zambia U23 Channel 9
19:00 Soccer Nigeria U23 - South Africa U23 Channel 10
19:00 Soccer Serbia U21 - Estonia U21 Channel 11
19:00 Basketball - EuroLeague Crvena zvezda mts - Lyon-Villeurbanne Channel 12
19:00 NBA G-League Memphis Hustle - Stockton Kings Channel 13
19:00 Golf Mayakoba Golf Classic Channel 60

19:20 Figure Skating Midwestern Sectional Channel 14

19:30 Hockey - DEL Augsburger Panther - Adler Mannheim Channel 15
19:30 Hockey - DEL Fischtown Pinguins - Eisbaren Berlin Channel 16
19:30 Hockey - DEL Iserlohn Roosters - ERC Ingolstadt Channel 17
19:30 Hockey - DEL Red Bull Munchen - Nurnberg Ice Tigers Channel 18
19:30 Hockey - DEL Schwenninger Wild Wings - Kolner Haie Channel 19
19:30 Hockey - DEL Straubing Tigers - Krefeld Pinguine Channel 20
19:30 NASCAR NASCAR Truck Series Race: Ford EcoBoost 200 Channel 59

20:00 Soccer - Eerste Divisie Dordrecht - Roda JC Channel 21
20:00 Soccer - Eerste Divisie Eindhoven FC - MVV Maastricht Channel 22
20:00 Soccer - Eerste Divisie FC Oss - FC Volendam Channel 23
20:00 Soccer Morocco - Mauritania Channel 24
20:00 Soccer Saint Vincent and the Grenadines - Nicaragua Channel 25
20:00 Soccer Tunisia - Libya Channel 26
20:00 NCAAB Life Pacific vs CSU Bakersfield *ESPNP* Channel 27
20:00 NCAAB Howard vs Robert Morris *ESPN3* Channel 28
20:00 Basketball Gravelines-Dunkerque - Chalons-Reims Channel 29
20:00 Basketball Roanne - Le Mans Channel 30

20:30 Basketball - EuroLeague Olympiacos - Zalgiris Kaunas Channel 31
20:30 Basketball Leuven Bears - Antwerp Giants Channel 32
20:30 Figure Skating Eastern Sectional Channel 33
20:30 NASCAR NASCAR Xfinity Series Practice Channel 59
20:45 Soccer - Euro Qual. Bosnia & Herzegovina - Italy Channel 34
20:45 Soccer - Euro Qual. Denmark - Gibraltar Channel 35
20:45 Soccer - Euro Qual. Romania - Sweden Channel 36
20:45 Soccer - Euro Qual. Spain - Malta Channel 37
20:45 Soccer - Euro Qual. Switzerland - Georgia Channel 38
20:45 Rugby Aviron Bayonnais - RC Toulonnais Channel 39
20:45 Rugby Carcassonne - Provence Rugby Channel 40
20:45 Rugby Gloucester - Stade Toulousain Channel 41

21:00 Soccer France U21 - Georgia U21 Channel 42
21:00 Basketball - EuroLeague Valencia Basket - Bayern Munich Channel 43
21:00 Boxing Rocky Fielding vs. Abdallah Paziwapazi Channel 44
21:00 Tennis ATP London Finals: Medvedev vs. Zverev Channel 6
21:00 NBA NBA: The Jump Channel 45

21:30 Soccer Ayacucho FC - Molinos El Pirata Channel 46
21:30 NASCAR NASCAR Cup Series Practice Channel 59
21:45 Figure Skating Midwestern Sectional Channel 14

22:30 NCAAB Merrimack vs Dartmouth *CAMP* Channel 47
22:30 Figure Skating Pacific Coast Sectional Channel 48
22:30 NASCAR NASCAR Truck Series Qualifying Channel 59
22:45 Figure Skating Eastern Sectional Channel 33
22:50 Figure Skating Midwestern Sectional Channel 14

23:00 NCAAB New York Institute of Technology vs Hofstra *STV* Channel 49

23:30 Drag Racing NHRA Drag Racing: Auto Club Finals Qualifying Channel 50
23:30 NASCAR NASCAR Xfinity Series Final Practice Channel 59

00:00 NCAAB North Dakota State vs UT Rio Grande Valley *CAMP* Channel 51
00:00 Basketball Botafogo - Pato Channel 52
00:05 Figure Skating Eastern Sectional Channel 33

00:30 NASCAR NASCAR Cup Series Final Practice Channel 59

01:00 NBA Detroit Pistons vs Charlotte Hornets Channel 53
01:00 NBA San Antonio Spurs vs Orlando Magic Channel 54
01:00 NHL Boston Bruins vs Toronto Maple Leafs Channel 55
01:00 NHL Montreal Canadiens vs Washington Capitals Channel 56
01:00 NHL Montreal Canadiens vs Washington Capitals - French Channel 120
01:00 NHL Pittsburgh Penguins vs New Jersey Devils Channel 57
01:00 NHL St. Louis Blues vs Columbus Blue Jackets Channel 58
01:00 NCAAB West Virginia vs Pittsburgh *ESPNU* Channel 61
01:00 NCAAB Missouri State vs #21 Xavier *FSN* Channel 62
01:00 NCAAB Georgia State vs #2 Duke *ACCN* Channel 63
01:00 NCAAB Elon vs Michigan *BTN* Channel 64
01:00 NCAAB CSU Northridge vs #22 Auburn *SECN* Channel 65
01:00 NCAAB Marshall vs Notre Dame *ACCNX* Channel 66
01:00 NCAAB Western Carolina vs Florida State *ACCNX* Channel 67
01:00 NCAAB Cleveland State vs South Carolina *SECN+* Channel 68
01:00 NCAAB Delaware State vs Georgia *SECN+* Channel 69
01:00 NCAAB Western Michigan vs Ole Miss *SECN+* Channel 70
01:00 NCAAB Lipscomb vs Duquesne *ESPNP* Channel 71
01:00 NCAAB Radford vs Georgia Southern *ESPNP* Channel 72
01:00 NCAAB Randolph College vs Longwood *ESPNP* Channel 73
01:00 NCAAB Western Kentucky vs Eastern Kentucky *ESPNP* Channel 74
01:00 NCAAB Coppin State vs Northern Illinois *ESPN3* Channel 75
01:00 NCAAB Jacksonville vs UMass Lowell *ESPN3* Channel 76
01:00 NCAAB North Carolina Central vs Akron *ESPN3* Channel 77
01:00 NCAAB South Wesleyan vs Furman *ESPN3* Channel 78
01:00 NCAAB Tennessee Tech vs UNC Greensboro *ESPN3* Channel 79
01:00 NCAAB Hampton vs William & Mary *STV* Channel 80
01:00 NCAAB South Alabama vs Chattanooga *NTV* Channel 81
01:00 NCAAB Lyndon State College vs Bryant *CAMP* Channel 82
01:00 Soccer Antigua and Barbuda - Jamaica Channel 83
01:00 Soccer USA - Canada Channel 84
01:00 NCAAF Louisiana Tech vs Marshall *CBSSN* Channel 85
01:00 NCAAF Long Island University vs Villanova *STV* Channel 86
01:15 Figure Skating Eastern Sectional Channel 33
01:20 Figure Skating Pacific Coast Sectional Channel 48

01:30 NHL Philadelphia Flyers vs Ottawa Senators Channel 87
01:30 NCAAB Florida Gulf Coast vs Mercer *ESPNP* Channel 88
01:30 NCAAB Alabama vs Rhode Island *NBCSN* Channel 89
01:30 Soccer Suriname - Dominica Channel 90

01:55 Figure Skating Midwestern Sectional Channel 14

02:00 NBA Indiana Pacers vs Houston Rockets Channel 91
02:00 NBA Philadelphia 76ers vs Oklahoma City Thunder Channel 92
02:00 NBA Utah Jazz vs Memphis Grizzlies Channel 93
02:00 NBA Washington Wizards vs Minnesota Timberwolves Channel 94
02:00 NCAAB Oral Roberts vs Iowa *BTN2* Channel 95
02:00 NCAAB Prairie View A&M vs Texas *LHN* Channel 96
02:00 NCAAB Monmouth vs #5 Kansas *ESPNP* Channel 97
02:00 NCAAB Youngstown St vs Louisiana *ESPNP* Channel 98
02:00 NCAAB Mt. St. Mary's vs Lamar *ESPN3* Channel 99
02:00 NCAAB UMKC vs Milwaukee *ESPN3* Channel 3
02:00 NCAAB Utah Valley vs UAB *STV* Channel 4
02:00 NCAAB SAGU American Indian College vs Northern Arizona *CAMP* Channel 5
02:00 NCAAB Texas Southern vs South Dakota *CAMP* Channel 6
02:00 Soccer Guyana - Aruba Channel 7
02:00 WWE WWE Friday Night Smackdown Channel 8

02:30 NCAAB Stony Brook vs Texas A&M-CC *CAMP* Channel 9
02:30 Soccer Colombia - Peru Channel 10
02:45 Figure Skating Pacific Coast Sectional Channel 48

03:00 NCAAB BYU vs Houston *ESPNU* Channel 11
03:00 NCAAB Gardner-Webb vs #6 North Carolina *ACCN* Channel 12
03:00 NCAAB South Dakota State vs Nebraska *BTN* Channel 13
03:00 NCAAB Minnesota vs Utah *PAC12* Channel 15
03:00 NCAAB #8 Gonzaga vs Texas A&M *SECN* Channel 16
03:00 NCAAB Texas State vs #24 Baylor *ESPNP* Channel 17
03:00 NCAAB Eastern New Mexico vs UTEP *STV* Channel 18
03:00 NCAAB North Carolina A&T vs #17 Utah State *CAMP* Channel 19
03:00 NCAAB UC Irvine vs Boise State *CAMP* Channel 20
03:00 Soccer Panama - Mexico Channel 21
03:00 MMA LFA 78: Yanez vs. Estrada Channel 22

03:30 NCAAF Fresno State vs San Diego State *ESPN2* Channel 23

04:00 WWE WWE 205 Live Channel 8
04:00 NCAAB California Baptist vs California *P12BA* Channel 24
04:00 NCAAB Simpson University vs Cal Poly *CAMP* Channel 25
04:05 NCAAB UC Riverside vs Sacramento State *CAMP* Channel 26

04:30 NBA Boston Celtics vs Golden State Warriors Channel 27
04:30 NBA Sacramento Kings vs Los Angeles Lakers Channel 28
04:30 Boxing Erik Vega Ortiz vs. Alberto Palmetta Channel 29

05:00 NCAAB UNLV vs UCLA *PAC12* Channel 30
05:00 Soccer - J2-League Avispa Fukuoka - Kanazawa Channel 31
05:00 Soccer - J2-League Renofa Yamaguchi - Montedio Yamagata Channel 32
05:00 Boxing Junior Fa vs. Devin Vargas Channel 34

05:35 Figure Skating Pacific Coast Sectional Channel 48

05:59 NCAAB Portland State vs Hawaii *CAMP* Channel 35